Fotograf a prodejce vzpomínek

Přidáno: 16.10.2010 | Datum akce: 12.10.2010
Autor: Vladimír Linhart
Fotografie: Vladimír Linhart
Štítky: 2010 | Nový Zéland | Rotorua
Náhled tisku

Janička už jednu práci měla, jako servírka. Jak se ale ukázalo, tak zatím jen na zhruba 15 hodin týdně, což není moc, pomáhá hlavně ve špičce kolem oběda. Dostává výplatu týdně a vydělala krásných 200$. Já jsem už ze zoufalství začal zkoušet odpovídat na IT inzeráty. Kupodivu se ozvali zpět, ale hlavně proto, že to byly agentury na shánění lidí a ne firmy samotné. Jedna agentura mi napsala, že moje CV „needs a little more work“, z druhé jen poděkovali a ještě mě nechali ohodnotit sebe sama v různých schopnostech a slabostech.

Kiwi

Mezitím jsem zkoušel další inzeráty převážně v turismu na trademe.co.nz v oblasti Roturui a ptal se na práci pomocníka v kuchyni po hospodách. Nic nevycházelo, všude budou někoho brát až později, tak za měsíc. Pak se ozval telefon, Adecco v Tauranze mělo místo v rybárně. Řekl jsem jen, že můžu a oni mi měli večer zavolat zda to je definitivní, už se neozvali.

rainbow springs

Už jsem přemýšlel, že to v Rotorui zabalíme a budeme cestovat. Pak ale zavolal Harvey z Magic memories, kde jsme byli na pohovoru už před dvěma týdny. Ať přijdeme na zkušenou. Magic memories má dvě lokace v Rotorui. Janička šla do SkyLine a já do Rainbow springs. SkyLine je lanovka vozící turisty v kabince na vyhlídku asi 200 výškových metrů. Janičky práce, je nově příchozí oslovit, návázat s nimi kontakt a pak si je nastavit v kabince na focení. Později, když sjedou dolů, tak u východu je připravený balíček s několika fotkami, klíčenkou a kalendáři, který si mohou za 35$ koupit. Prodej balíčku je součástí práce, musí se prezentovat skvělá hodnota v něm obsažená a v případě nezájmu se dá i slevit. Pracovníků Magic memories je tu zhruba pět.

výsledek práce

Moje práce je hodně podobná. Rainbow Springs je park, jehož hlavní aktrakcí je pozorování živého ptáka Kiwi. Lidi vcházející do parku vyfotím, řeknu jim kde si fotku mohou prohlédnout a jdu ji upravit. Úprava se skládá zejména z přidání obrázku kiwiho do jejich připravených rukou nebo plaza na předloktí. Pro větší efekt a zkrášlení přihodím pár prolétajících papoušků. Když pocítím, že to nestačí, přidám papoušky i na rameno. Fotku vytisknu, arch fotek nařežu a připravím balíček. Při odchodu z parku v obchodě s dárky ho zákazníkům předvedu a vysvětlím, co získají za svých 25-30$. Často si ho koupí. Zatím jsme tam na tyto činnosti dva, časem nás bude víc.

Vladimírovo pracoviště

Tohle všechno jsme si zkusili během dvou hodin zkoušky a pak jsme dostali smlouvu. Další den už jsme šli do práce na ostro. Bylo ale hodně větrno a zima, lidé nechodili, a tak jsme šli po dvou hodinách domů.

Jezírko s trautama - pstruhama SkyLine Kiwi znacka
Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)