Brazílie

Vlajka Brazílie Brazílie, která patří mezi klenoty jihoamerického kontinentu, je největším a nejlidnatějším státem Jižní Ameriky. Mimo jiné se na jejím území rozkládá největší tropický deštný les na světě - Amazonský prales. Zvláštností je, že hlavním městem není největší město Brazílie São Paulo (10 mil.), ale ve vnitrozemí vybudovaná Brasília (vystavěna v letech 1956 - 1960). Brazílie byla v minulosti největší kolonií Portugalska a portugalština je zde také úředním jazykem.

Brazílii, resp. Rio de Janeiro, se nám podařilo velice krátce navštívit během pracovní cesty. Byť byla tato návštěva krátká, vyvolala v nás nadšení.


Francouzská Guyana

Vlajka - Francouzská Guyana/Francie Přestože Francouzská Guyana není zrovna horolezeckou destinací, je jedním z kamínků v přepestré mozaice zajímavostí jihoamerického kontinentu. Pokud by se někdo ze čtenářů www.cumbres.cz chystal zavítat právě sem, nabízíme několik článků o tomto zámořském kousku Francie a tedy vlastně i poněkud vzdálené součásti Evropské unie!

Jednoho z pravidelných přispěvatelů a editorů www.cumbres.cz na Francouzskou Guyanu zavedla v roce 2008 služební cesta.


Macao & Hongkong

Štítky: Asie | Hongkong | Macao | Čína

Macao a Hongkong mají v rámci Čínské lidové republiky speciálně upravené postavení. Jedná se o tzv. Zvláštní správní oblasti Čínské lidové republiky.

Vlajka Macaa Macao je bývalá portugalská kolonie, která byla znovu připojena k Číně v roce 1999. nachází se při ústí Perlové řeky do Jihočínského moře pouhých 60 kilometrů západně od Hongkongu.

Macao je tvořeno poloostrovem a ostrůvky Taipa a Coloane. Sousedí s čínskou provincií Kuang-tung. Na území 23,5 km² žije půl milionu obyvatel, což činí z Macaa oblast s nejvyšší hustotou zalidnění na světě.

Vlajka Hongkongu Hongkong je označení pro město a přilehlý region ležící na pobřeží Jihočínského moře. Hongkong je významné ekonomické a obchodní centrum. Patří mezi nejhustěji osídlené oblasti světa. Podle ústavy se Hongkong těší vysokému stupni autonomie, pouze za mezinárodní politiku a ozbrojené síly zodpovídá centrální vláda v Pekingu.

První Evropan, který toto místa navštívil, byl portugalský mořeplavec Jorge Álvares v roce 1513. Portugalci poté zřídili obchodní stanici v sousedním Macau.

Čínu, resp. Macao a na kratičký okamžik i Hongkong, jsme navštívili během pracovní cesty. Byť byla tato návštěva krátká a příležitost pro turistiku skutečně minimální, byli jsme mile překvapeni.


Portugalsko

Štítky: Portugalsko

Portugalská vlajka Portugalsko je trochu neprávem opomíjený turistický cíl. Nemá sice tak příjemné moře jako španělsko, ale zase je nám krajinou, naturelem lidí a podnebím bližší. Nalezneme ho v západní části Pyrenejského poloostrova. Jediným jeho sousedem je Španělsko. Portugalsku dále náleží souostroví Azory a Madeira. Hlavním a největším městem je Lisabon se svým půl milionem obyvatel. Mluví se zde portugalsky a počet obyvatel je stejný jako u nás - přes 10 milionů.


Skotsko

Štítky: Skotsko

Skotská vlajka Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Mimo pevninu se Skotsko rozkládá na více než 790 ostrovech, z nichž největší jsou Orkneje, Shetlandy a Hebridy.

Hlavním městem Skotska je Edinburgh a největším Glasgow, které kdysi bylo jednou z předních světových průmyslových metropolí. Ve Skotsku žije přes 5 milionů obyvatel a 88% většinu z nich tvoří Skotové. Úředními jazyky jsou angličtina, skotština a skotská gaelština.


Španělsko

Štítky: Španělsko

Španělská vlajka Španělsko je jednou z hojně navštěvovaných evropských turistických destinací. Rozkládá se na většině Pyrenejského poloostrova, jeho součástí jsou Kanárské a Baleárské ostrovy. Je konstituční monarchií, hlavním městem je Madrid se třemi milióny obyvateli. Úředním a nejpoužívanějším jazykem Španělska je španělština, označovaná také jako kastilština, druhým nejpoužívanějším jazykem je katalánština, následují galicijština a baskičtina ...

Poloostrov byl po několik století obýván Araby, zejména na jihu je proto dodnes patrný muslimský vliv.


Ukrajina

Štítky: Ukrajina

USA

Štítky: Severní Amerika | USA

Podpořte nás
Novinky  

31.1.2017 Toxické pláže, Chile

30.1.2017 Pan de Azúcar, Chile

13.1.2017 Everest BC Trek

8.12.2016 Lehké vícedélky, Rakousko

4.12.2016 Tour de Rock

21.9.2016 Caldera, Chile

29.8.2016 Pekelný víkend

Reklama
Kurz instruktora lezení

Kurz pro budoucí instruktory lezení na umělých stěnách

Malé Bielice

Nabídka ubytování a wellness v lázních na Slovensku.

Budget travel to Maldives

Local island Tourism Maldives, Budget Traveling - Huraa island

© Las Cumbres (2005 — 2017) TOPlist