Patagonie 2014

Logo výpravy do jihoameriké Patagonie 2014 Když vystupujeme v horkém Santiagu z letadla, pořád tomu nemůžu uvěřit. Někde v hlavě jsou pořád uvězněné obrázky nekonečných kolon aut valících se zimní šedivou Prahou, promrzlých a uspěchaných lidí spěchajících na tramvaj. Ale pomalu mizí. Dětský sen se stává skutečností, všechno ostatní mi je najednou fuk. Problémy jsou, aby se lidi nesmáli. Hned jdeme spát, v pokoji s námi už bezstarostně podřimují cizí kluci a holky. Čeká nás nekonečný příběh v rozlehlých pustinách Patagonie.

Cestování touto krajinou představuje opravdu skvostný zážitek. Přinášíme vyprávění o tom, jaké to je se ráno probudit v ledové krajině uprostřed kamenných štítů. Jak přes den slunce vítězí nad deštěm a sněhem a večer jeho paprsky ozáří oranžovou barvou kolmé žulové stěny. V noci pak utichne vítr a nad pustou plání zasvítí měsíc. Když se svahů sopky spatříte pod sebou jezera ohraničená prstenci horských hřebenů. Když projedete horským průsmykem a ocitnete se na konci světa, kde dál už nevede cesta.

Vstupte s námi do krajiny nevšedních chvil, kde Andy od sebe oddělují zdvořilé a vstřícné Chilany od výbušných a temperamentních Argentinců.


Přehled článků

Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)