Přípravy odjezdu na Nový Zéland

Přidáno: 6.9.2010 | Datum akce: 6.9.2010
Autor: Vladimír Linhart
Štítky: 2010 | Nový Zéland
Náhled tisku

O Zélandu jsme přemýšleli již začátkem roku, ale první přípravy jsme začali až v březnu. Také jsme chtěli pracovat a vydělat si na cestu; k tomu se přesně hodí pracovně turistické vízum (Working Holiday).

Ročně vydává Nový Zéland asi 1200 víz v programu Working Holiday. My jsme nevěděli, kolik z nich je ještě volných a tak jsme je trochu v panice pořídili na začátku března, aby se v polovině března objevila zpráva, že bylo vydáno dalších 1200 víz. Takže jejich kapacita nebyla zcela vyčerpána. Pro nás to má jednu nevýhodu v tom, že vízum platí 12 měsíců od data vystavení (za což jsme považovali datum schválení, ale je to datum razítka v pasu).

Imigrační úřad Nový Zéland Pořízení Working Holiday víza nebylo úplně bez problémů. Kamarád si ho dělal o chvíli před námi a tak jsem věděl, že bude stát 120NZD. Stačí vyplnit formulář na webu, zaplatit a za pár dní by mělo být schváleno. Po jeho vyplnění nám přišel mail, že nám budou volat, to mi přišlo trochu zvláštní, jelikož kamarádovi nevolali. Počkal jsem na telefonát a po zodpovězení několika otázek, které byly stejné jako v již vyplněném formuláři, přišla otázka zda jsem připraven zaplatit. Řekl jsem, že ano. Ať si připravím platební kartu, částka že je 200 britských liber. Teď už jsem si byl jist, že je něco špatně a začal jsem se ptát, jestli je možné, že je víc míst kde se dá to vízum udělat, na což přišla vyhýbavá odpověď, že je to možné. Nakonec jsem hovor ukončil s tím, že si musím ještě pár věcí ověřit. Nakonec jsem zjistil, že existují zprostředkovatelé víz a my jsme si to zrovna u jednoho z nich dělali. Při dalším hovoru následující den, jsem řekl, že jsem si to rozmyslel. Naprosto stejný dotazník jsme pak vyplnili na oficiálních novozélandských stránkách imigračního, zaplatili kartou 120NZD a za tři dny bylo vízum schváleno.

S nákupem letenky jsme vyčkávali až do května, přičemž jsme chtěli odletět až začátkem září, abychom doma strávili léto a nepřijeli na Zéland v zimě. Letenka nás v kamenné plzeňské prodejně StudentAgency stála asi 28 500 Kč. Na internetu jsme nebyli schopni najít levnější, všechno bylo nad 30000 Kč. Letíme s přestupem v korejském Soulu. Jedna změna zpátečního data odletu je zdarma. Váha zavazadel 20kg na každého kupodivu není problém.

Trochu jsme nevychytali dobu pobytu, která by musela být alespoň půl roku, abychom si mohli zrušit zdravotní pojištění v ČR. Takto nám to vychází na 5 měsíců a 18 dnů.

Další náležitosti:

Práci jsme z domova hledali jen zběžně. Napsali jsme na pár inzerátů, ale bez valného úspěchu. Jeden hotel projevil zájem o pokojskou, ale pak už se neozvali.

Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)