Belianské Tatry

Přidáno 31.5.2012

Belianské Tatry, Slovensko Legenda praví, že za zavřením Belianských Tater stojí výlet opilých východoněmeckých turistů, kteří za rozjařeného halekání zahnali stádo tamních kamzíků do propasti. Skutečnost je taková, že se tam vyskytuje spoustu chráněných rostlin a živočichů, které je potřeba chránit. Nově tam vysadili sviště. Na cestě k Veľkému Bielemu plesu potkáváme dva ochranáře, kterak pozorují dalekohledy stopy svišťů.


♦ ♦ ♦

Přechod přes Svišťovku

Přidáno 20.5.2012

Veľka Svišťovka (2037m), Vysoké Tatry Dolina Zeleného plesa patří mezi nejkrásnější místa v Tatrách. Na jedné straně se tyčí mohutné, divoké štíty hlavního hřebene. Pokryté sněhem symbolizují nadvládu zimy. Malebné, vápencové, sluncem zalité Belianské Tatry na straně druhé nasvědčují příchodu jara. Z Brnčálové chaty na břehu smaragdového jezera lze sledovat nevšední proměny přírody. Dvakrát jsme se chystali do zimních Tater a dvakrát jsme to kvůli předpovědi zrušili. Jednou se meteorologové totálně sekli, podruhé jen napůl. Potřetí už to vyšlo.


♦ ♦ ♦

Procházka Mlynickou dolinou

Přidáno 15.5.2012

Večerní návrat Mlynickou dolinou, Vysoké Tatry Plán byl jasný. Vyrazit ze Štrbského plesa lanovkou k Chatě pod Soliskom, přejít hřeben Solisek, ideálně v půlce cesty přespat v záhrabu, dojít do Bystrého sedla a Mlynickou nebo Furkotskou dolinou se druhý den vrátit. V sobotu ráno, po noční cestě z Prahy do Popradu, se z vlaku venkovní podmínky jeví jako zcela ideální – sluníčko svítí, na nebi ani mráčku. Problém tušíme ve chvíli, kdy vystupujeme z vlaku ve Štrbském plese – vítr je tak silný, že mít jen o trochu lehčí batoh, tak mě to fouklo zpátky do Popradu. Teoretická obava, jichž má Martin vždy zásobu, se tentokrát vyplňuje, lanovka kvůli silnému větru nejezdí a dnes ani jezdit nebude.


♦ ♦ ♦

Kouzlo podzimních Tater (II.)

Přidáno 5.11.2009

Vysoké Tatry - Vysoká (2547m) Prodloužený víkend, slunce, příjemné teplo a příroda plná zářivých podzimních barev. Takto krátce lze shrnout čtyři dny strávené na Slovensku. Tomáš dal dohromady další ročník "pánské jízdy" v obci Štôla. A vyšlo to báječně.V pronajaté chatě se nás ve čtvrtek večer sešlo šest – Tomáš, Leoš, Martin, Jirka, Víťa a Míla. Z minulého roku nám zůstal jeden načatý hřebínek v západních Tatrách, který jsme bez vybavení cepíny, mačkami a lany v nečekaně tvrdých podzimních podmínkách nedokázali překonat ...


♦ ♦ ♦

Kouzlo podzimních Tater (I.)

Přidáno 30.9.2008

Západní Tatry (Roháče) - pohled z vrcholu Baníkov (2178m). Poslední zářijové dny jsme strávili na Slovensku. Tomášovi se podařilo dát dohromady výlet pouze pro pány a tak jsme se mohli těšit na pohodový prodloužený víkend v podtatranské obci Štôla. V pronajaté chatě se nás ve středu večer sešlo šest – Tomáš, Leoš, Fíša, Soldis, Vláďa a Martin. Před odjezdem jsme měli velice smělé plány. Ostatně jako vždy :-) Počasí nám zpočátku příliš nenahrávalo, ale postupně bylo pořád lepší a lepší, až nakonec v den odjezdu bylo úplně nejlepší ...


♦ ♦ ♦

Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)