Surfování na Fuerteventuře

Přidáno: 27.5.2013 | Datum akce: 7.1.2013
Autor: Vladimír Linhart
Fotografie: Vladimír Linhart
Štítky: 2013 | Fuerteventura | surfování | Španělsko
Náhled tisku

První pořádný pokus o surfování mě nechal natěšeného a nemohl jsem se dočkat další akce. Póďa a pár dalších borců vyrazilo na Fuerteventuru už v polovině prosince. Já a Katarína jen na první dva týdny v lednu. Bydleli jsme v městečku Corralejo v českém surfhousu u Petra alias Pankáče. Půjčil nám dodávku, bez které se k místním spotům nedostanete. Taky půjčuje prkna, což jsem využil.

Čtení vln v El Cotillo

Naše sestava byla s menšíma obměnama: Póďa, Roman, Michal, Magda, Katarína, Tereza a já. Všichni špičkoví jezdci, kromě mě a Kataríny. Trochu mě překvapilo, kolik bylo na spotech lidí. El Hierro (Alemania) bývalo obzvlášť přecpané dobrýma surfařema, takže zbývalo plácat se na okraji vlny a zkoušet chytit, co pustili. Alemania je dlouhá pravačka, za kterou se musí daleko pádlovat, na mě je ale v nejlepším místě až moc velká. Za ty dva týdny jsme objeli spousty spotů. Mě se nejvíc líbilo na Rocky Pointu přímo v Corraleju, ale bohužel to tam fungovalo jen 2x. Surfařů je tam v lednu hodně a menší spoty bývaly plné. Vesměs se surfuje na kamenitém podkladu, občas se někdo odře a prkna dostávají zabrat. Nejvíc se sedřela Magda na boku, ale je drsná, tak dělala, že to nic není. Katarína zas byla pomlácená od prkna z wipeoutů.

Počasí bylo většinou v pohodě, kolem 17°-19°C, pokud nefoukal vítr. Občas nebyly vlny, nebo byly rozfoukané. Nekdo si myslí, že surfaři se flákají, ale normální den je celkem náročnej: jezdíš 2x denně, od 10-13 a od 15-18. Mezitím vaříš, válíš se u bazénku, opravuješ surf, piješ pivo (ti bez ambicí na progress). Když nejsou vlny tak je aspoň na pláži vyhlížíš. Občas je grill párty na pláži nebo v baráku. Kluci si hlídali linii víc než holky a odmítali chodit do luxusního čínskýho All-you-can-eat.

V baráku s náma bydlel taky nechvalně známý umělec Dominik Mareš, který se proslavil neopatrnou manipulací s vývrtkou během údajného znásilnění. Holt celebrita.

Video od Podoláka

http://www.youtube.com/watch?v=J8aIkzBaT6g
♦ ♦ ♦
Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)