Zdar!

Přidáno: 16.8.2006 | Datum akce: 16.8.2006
Autor: Vladimír Linhart
Fotografie: Vladimír Linhart
Štítky: 2006 | Bonifacio | Korsika
Náhled tisku

Abych navázal na předešlé události. Vyjížďka lodí nevyšla minulý týden a bohužel ani dnes, kdy jsme si dali náhradní termín. Přítel kamarádky Helene byl vyhozen a do lodí už nedělá :-(

Poslední dobou si alespoň užíváme parádní teploty pod 30 stupňů, takže už se v kuchyni moc nepotím. S medůzama je to tak, že když moře dosáhne určité teploty, vyrojí se mraky medůz. Teplota zpravidla klesne a to podstatně a moře se vyčistí. Takhle to probíhá ve zhruba 7-14ti denním cyklu. Klobouky těch potvor mají od 3 do 10 centimetrů. Jsou krásné, ale žahavé. Když už jsem u toho moře, zapomněl jsem se zmínit o specialitě naší pláže - Maora Beach. Jdete-li si zaplavat v noci, jste doslova ohromení (okouzlení). Při vašich prvních pohybech se ve vodě začnou objevovat světýlka. Stačí zahýbat rukama ve vodě a jsou rázem celé obalené desítkami malých zářích teček. A s brýlemi pod vodou je to ještě lepší. Nezapomenutelný zážitek způsobený zvláštním fosforeskujícím planktonem.

Moje pracovní morálka není dobrá. No nedivte se. Od začátku jsem neměl jediný celý den volná. Za měsíc a půl! Každej večer! K tomu z každých tří dní i dvě ranní od 9 do 15. Ruce mám naprosto vyschlé a třu-li prsty o sebe, lidé se rozhlížejí po zemí a hledají listí. Podzim letos přišel brzo.

Helene se pojede mrknout na Sardinii, která je na dohled, jenom hodinu cesty lodí (asi 12km).

Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)