Konečně na chvíli z práce!

Přidáno: 24.8.2006 | Datum akce: 24.8.2006
Autor: Vladimír Linhart
Fotografie: Vladimír Linhart
Štítky: 2006 | Bonifacio | Korsika
Náhled tisku

Událo se mnoho věcí. Hlavním důvodem mých dlouhých prodlev je neuvěřitelná únava. Než bych došel na internet, raději si jdu na hodinku schrupnout a pak zase do roboty.

Do "4 větrů" chodí každý den náš oblíbený klient Mesijé Rolan se svou matkou. Je to milý postarší milionář. Nedávno nám nabídl, že nás vezme na výlet svým letadlem. Zásluhou Helene se tak včera i stalo.

Mesijé Rolan nás (Helene, naší spolupracovnici z kuchyně a mě) vyzvedl hned po práci a odvezl na letiště. To se nachází nějakých 15 minut od Bonifacia. Jeho Cesna je dimenzována pouze pro čtyři osoby. Během letu to s námi dost házelo kvůli poměrně silnému větru, ale i přesto mi bylo svěřeno řízení! Pilotoval jsem asi 5 minut kolem Bonifacia!

Pak jsme udělali okruh nad jižní Korsikou s krátkým mezipřistáním v Proprianu. V Proprianu si Helene sedla dopředu a mohla si také trochu zařádit s knyplem. Těžko se to popisuje. J dobré mít spřáteleného milionáře :-)

Dalším naším stálým hostem je šéf místního potápěčského klubu Baracuda. Půjde-li vše jak má, tak zítra máme s Helene společné ranní volno a vyrážíme se zdarma potápět! Jak to dopadlo, se dozvíte v dalším příspěvku.

Ještě k restauraci. Pracuje nás tu celkem sedm. Obědy však děláme jen v pěti. Jsou tu dva bossové - jeden má na starosti kuchyni a jeden samotnou restauraci. Jinak každý z nich má 150kg. V kuchyni jsou dvě holky a já "a la Plonge". Dále jsou dva číšníci v restauraci. Kapacita "4 větrů" je kolem 60 lidí.

Je pozdě. Takže se mějte, užijte si fotky, které jsem konečně po mnoha odkladech poslal a brzy zdar.

Poznámka: "a la Plonge" = u dřezu

Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)