Čaute!

Přidáno: 9.8.2006 | Datum akce: 9.8.2006
Autor: Vladimír Linhart
Štítky: 2006 | Bonifacio | GR 20 | Korsika
Náhled tisku

Vím, dlouho jsem se neozval. Pořád mi nějak nevycházelo zajít na internet.

Potěšující je, že začátkem měsíce jsem obdržel první výplatu - 1100 EUR. Ostatní dostávají jen šek, já dostal keš. To je pocit :-) Musím přiznat, že jsem celkem spokojený.

Vtipné historky dneska nebudou, po měsíci dřiny jsem trochu z formy - jinak až na bolavá záda kupodivu nejsem zraněný. Náš přístřešek kolem stanu je téměř hotov, zbývá dokončit jen část střechy. V moři už jsem viděl snad všechnu havěť, od rejnoka po chobotnici. Dokonce se mi i harpunou podařilo ulovit obrovskou rybu. Potom co jsem se s ní vynořil, mě překvapilo jaká je to čudla, ty brýle pod vodou hoodně zvětšujou. Nicméně jsem ji zkušene vyvrhnul(vide) a odšupinoval ('ekaje').

Naše restaurace je opravdu poměrně luxusní - včera u nás večeřel francouzský ministr kultury a komunikací Renaud Donnedieu de Vabres (Ministere de la Culture et de la Communication) langusty. Jsou to krásná červená stvoření, vydávající naříkavé cvakavé zvuky. Jejich konec je smutný. Po dni stráveném v lednici jsou nemilosrdně vloženi do hrnce s vroucí vodou. Rozdíl teplot je pro ně smrtící. Jsou plné delikátního bílého masa.

Grande Randonnée - GR 20

Nejznámější a nejvyhledávanější turistickou trasou na Korsice je GR 20 vinoucí se napříč ostrovem od severu k jihu. Označení "GR" se používá pro dlouhé pěší turistické trasy v několika evropských zemích:

  • Grande Randonnée (Francie),
  • Grote Routepaden nebo Lange-afstand-wadelpaden (Holandsko),
  • Grande Rota (Portugalsko),
  • Gran Recorrido (Španělsko),
  • Gran Recorregut (Katalánsko).

Ostrovní trasa GR 20 je doslova horskou prémií. Přestože není třeba užívat žádné lezecké vybavení, nelze říct, že by se jednalo o vyloženě snadnou procházku a to zejména v severní polovině cesty. Pozor je potřeba dávat také na změny počasí a s tím spojené výkyvy teplot. Na cestě je několik tzv. únikových cest. Ti kteří přetrpí nepřízeň počasí a vypořádají se s náročností cesty, jsou odměněni dech beroucími výhledy a nádhernou přírodou ostrova.

Úhrnem se jedná o 180 km značené pěší chůze. Průvodce obvykle doporučuje reservovat si na celou túru 15 dní, ale to je poněkud nadsazené číslo :-) GR 20 se dělí na těžší severní část z Calenzana do Vizzavona a poněkud snazší jižní z Vizzavona do Conca. Podél trasy je možné nalézt několik horských chat s nabídkou základních potravin a prostoru na přespání s minimálním komfortem. Stanovat je možné pouze v blízkosti chat.

Korsika nabízí turistům a milovníkům hor řadu dalších značených cest, které jsou nižšího stupně náročnosti (Mare e monti - od moře do hor, Mare a mare - od moře k moři).

V přístavu jsou teď dvě české lodě a spousty krásných plachetnic. Přímo před restaurací dneska přistál Johnny Hallyday, známý to zpěvák, takže kolem krouží davy fandů. Zítra ráno společně s Helene nepracujeme, pojedeme na okružní jízdu lodí po okolí.

Takže zatím zdar.

Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)