Fotoreportáž z oblasti jezer

Přidáno: 14.11.2019 | Datum akce: 11.11.2019
Autor: Lucie Mičková
Fotografie: Vladimír Linhart | Lucie Mičková
Štítky: 2019 | Argentina | Bariloche | Jižní Amerika | Patagonie
Náhled tisku

Město San Carlos de Bariloche vypadá jako klasické evropské lyžařské středisko. Turistické, bohaté, celé laděné do typicky dřevěného horského stylu. Všude hotely, restaurace, kavárny, suvenýry a hlavně obchody s čokoládou. Tou se tady celkem pyšní. Kdyby tu na každém rohu nebyl nápis Patagonie, skoro bychom uvěřili, že jsme na zimní dovolené někde ve Švýcarsku. Dojmy máme rozporuplné. Je to tu krásné, to je bez debat. Z našeho ubytování máme výhled na jezero obklopené horami. Není to ale žádná exotika, jakou bychom tak daleko od domova čekali. Cítíme se tu úplně evropsky. I ceny jsou evropské. Hodně. Naštěstí nás město zas tolik nezajímá. Jsme tu hlavně proto, že se nachází v nádherné oblasti jezer, na kraji národního parku Nahuel Huapi. Ať se odtud vydáte kamkoli, vždy budete nadšení. Vysoké bílé hory, průzračně čistá a neuvěřitelně modrá jezera a lesy. Jako v pohádce.

bariloche vyhlidka

Nahuel Huapi

V parku Nahuel Huapi projíždíme cestu 7 jezer. Je to skvělá, dechberoucí podívaná. Každou chvíli zastavujeme, kocháme se a fotíme. Odpoledne už je jasné, že všechna jezera objet nestihneme. Do programu tedy zařazujeme malý výšlap, ať se na jezera podíváme také zvrchu.I s ním zvládneme vidět asi polovinu jezer. Vůbec to ale nevadí, krásy jsme si užili víc než dost. Dole v autě i na kopci po svých.

Villa Angostura

Vydáváme se také do města Villa Angostura, což je Bariloche v bledě modrém. Možná ještě víc turistické a víc dřevem zdobené. Tady podnikáme tůru, která ale vede hlavně lesem. Krom jediného, ale zato toho nejhezčího výhledu ze všech, nenabídne skoro nic. Dáváme si alespoň trochu do těla, ať trénujeme na ty pravé treky, které nás teprve čekají.

Cerro Catedral

Lanovkou vyjíždíme na místní kopec Cerro Catedral. Jsou tu zbytky sněhu a místní v oteplovákách a obřích rukavicích bobují na dvacetimetrovém svahu. Na slunci je asi 20 stupňů. Tahle podívaná je zajímavější než výhledy, které tu nestojí za řeč. Samozřejmě, že jsou nádherné, ale už jsme dost zmlsaní. Pod kopcem je vidět městečko, opravdové lyžařské středisko, největší a nejrozvinutější v JA.

Cerro Otto

Mnohem krásnější výhledy jsou ze vzdálenějšího kopce Cerro Otto. Je odtud vidět celé Bariloche, zasazené do úchvatné okolní přírody. Máme pocit, že každý den je tu, co se výhledů týče, hezčí než ten předchozí. Škoda, že naše mobily to nedokáží pořádně zachytit.Tlačí nás čas a tak se sem dovezeme vozem. Jede sem i lanovka, nebo se dá dojít pěšky. Je to ale dost do kopce a lesem. A výhledy jsou skoro až na vrcholu, takže je auto skvělá volba. Alespoň si tak omlouváme naši lenost.

Kempy

Po celém parku jsou zdarma kempy. Servis jako sprchu nebo kuchyňku tu nečekejte. Za to ale příroda a romantika je to neskutečná. Kempy jsou tak nádherné, že litujeme našeho zaplaceného ubytování ve městě.

Barriloche

V Bariloche, krom nikdy nekončícího zařizování, navštěvujeme muzeum čokolády. Expozice o historii čokolády je moc pěkně udělaná, výklad opět jen ve španělštině. K prohlídce dostáváme horkou čokoládu. V rámci vstupného si můžeme koupit sladkosti v místním obchodě. Vystavená zvířata vyrobená ze stovek kilogramů čokolády už považujeme za zbytečné a trochu kazí snahu o seriózní muzeum. Celkově ale fajn odpočinkové odpoledne. Ještě lepší dojem máme z restaurace (El Boliche de Alberto), kde Vláďa dostáva konečně pořádnej kus krávy. Je tak nadšený, že se sem vracíme podruhé. Pak už nás čeká 23 hodin dlouhý přejezd autobusem do té pravé Patagonie, do El Chaltén. Těšíme se a máme pocit, že čím jsme v Argentině jižněji, tím je tu krásněji.


Praktické informace

Auto jsme půjčovali kousek od náměstí v Bariloche u společnosti "Correntoso Rent A Car", nechtěli kreditku a neblokují jistinu, jen si udělají papírovou sjetinu karty, navíc jsou milí a rychlí, 4 dny za 3500 CZK bez dalších pojištění. Měli jsme velké oči a vzali variantu bez omezení kilometrů, nakonec jsme se ani nad 800km nedostali, takže to jde i levněji.

Luxusní jídlo s pivem v El Boliche de Alberto kolem 400 CZK a nají se dva.

Park je zdarma, čokoládové muzeum za 40 CZK. Karta na městský autobus, již předplacená na 4 jízdy za 120 CZK.

Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)