Zkouškové intermezzo, karneval a párty

Přidáno: 17.2.2007 | Datum akce: 17.2.2007
Autor: Vladimír Linhart
Fotografie: Vladimír Linhart
Štítky: 2006 | 2007 | Erasmus | Madrid | Španělsko
Náhled tisku

Omlouvám se, ale článek je hodně dlouhý, kdo se nudí, nechť se přesune někam k polovině kde jsou události zajímavější.

Další zkouška byla z IT Auditingu, jde o počítačovou bezpečnost a věci okolo. Nemá cenu to dál rozvádět, napsal jsem co jsem věděl, anglicky. Na hodinách auditingu jsem rozuměl snad nejmíň že všech předmětů.

Hned po zkoušce se nám s kolegou konečně podařilo odchytit nového profesora na "Gestion Avanzada", předmět o J2EE technologiích a semestralka je vývoj web portálu. Naháněli jsme ho už hodně dlouho, maily ani mobil nezabíral a bylo třeba prezentovat ten portál. Byl už nejvyšší čas, protože zkouška byla hned další den. Web jsme úspěšně odprezentovali.

Další den ráno jsem si na papíře, vyvěšovaném vždy až ráno toho dne, přečetl, že obě mě zkoušky jsou dnes od 16h. Rozhodl jsem se jít na tu snazší - "Gestion avanzada".

Před začátkem zkoušky jsem ještě odchytil profesorku toho druhého předmětů a řekl ji, že musím jít na jinou zkoušku, to ji překvapilo. Očividně není možné mít dva specializační předměty, já je měl, díky studijnímu oddělení, kde se nad tím Raquel vůbec nepozastavila. Dohodli jsme se, že mi napíše mailem, jestli zkoušku mužů dělat jindy. Další den se ozvala a čeká mě to v pondělí 19.2.

Zkouška z "Gestion avanzada" měla několik překvapivých otázek, ale jinak to docela šlo.

bolivie.jpg, 20
kB

Tento týden v ulicích Madridu probíhá jakýsi karneval. Kolem 7 v pátek večer jsem zahlédl průvod a zaslechl hudbu. Připojil jsem se k davu a šel s ním sleduje průvod s Bolivijskou vlajkou v čele. Účinkující byli odění v pestrobarevné masky a paví peří. Všichni jihoameričtí indiáni. Tanečním krokem se ubírali k Plaza Mayor. Na náměstí Sol se objevila další skupina, Dominikánská Republika. To už celkem hustě pršelo. Dominikánskou Republiku představovaly krásné spoře oděné mulatky a černošky. Po chvíli se déšť proměnil na průtrž mračen a já odspěchal zpátky do bytu. Řádně zmáčen. V 10 jsem chtěl zajít na párty spolužáka.

Další zkouška mě čekala v sobotu, tedy další den, tentokrát z Angličtiny pro techniky. Jelikož jsem z ní obavy neměl, zašel jsem na páteční party Thibauta, kolega s nímž jsem dělal webový portál. Oslavoval konec zkoušek a brzký odjezd do Francie.

Říkal jsem si, nebudu moc pít, zítra mám zkoušku od 9 ráno. Koupil jsem si teda jen 2 piva, ale litrový. Bohužel jsem se přecenil. U Thibauta byla multinacionální společnost. Neodpustil jsem si nějakého panáka nápoje zvaného Caballero a moje dva lahváče byly brzo prázdné. Pořád jsem si říkal že věci jsou pod kontrolou, no problém. Až v půl druhý v metrů "Sol", kde se přestupovalo na další a jelo se na jakousi sedmipatrovou diskotéku mi došlo, že je čas se vrátit.

Zpátky to byla jen jedna stanice metra. Nařídil jsem si budík na mobilů na 8 a usnul.

Ráno jsem se probudil, rozsvíceno, s úlekem jsem se podíval na čas - 9:30! Zkouška začala před půl hodinou. Ještě se pamatuju, jak jsme žertovali, že si nenařídím budík a zkoušku zaspím. Rozeběhl jsem se k metrů, cesta trvá půl hodiny, normálně. V 9:50 jsem už seděl ve třídě a zíral na zadání.

Se strašlivou žízní a tupou bolestí hlavy jsem pochopil, že to bude fuška. Hned první věc - na stránku dlouhý článek v bussines/manager/IT angličtině a přelož to do španělštiny. Přešel jsem k dalším, tam už se dalo aspoň psát anglicky. Nakonec jsem se vrátil k překladu a myslel jsem, že vrhnu. Všichni už odešli a já psal dál během anglických prezentaci posledních studentů. Odevzdal jsem to zvěrstvo a nevěřícně koukal na hodiny, že je už půl jedny.

Řada:Nepij před zkouškou! Nemáš-li natrénováno.

Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)