První dvě zkoušky

Přidáno: 11.2.2007 | Datum akce: 11.2.2007
Autor: Vladimír Linhart
Štítky: 2006 | 2007 | Erasmus | Madrid | Španělsko
Náhled tisku

Konečně začalo zkouškové. Je to nezvyklé, že po vánocích se zase nastupuje do školy a probíhá normální výuka až do 29.1. Zkouškové trvá jen do 17.2. což je sobota! Samozřejmě mám zkoušku. Hned 19.2. začíná nový semestr. Další odlišnost od českých vysokých škol je pouze jeden pokus na zkoušku! Datum a čas zkoušky jsou navíc přesně dány. Čas je vždy od 9:00 a 16:00. Nevyjde-li to prý teď v zimě, bývá ještě jeden termín v létě. Tak je to alespoň na moji pidi škole tady.

První byla španělština, moc jsem jí tu nezmiňoval, protože je mi stydno. Po pěti měsících a žbrblám hrozně. Sice jsme měli 3 x 2h / týden výuky + další okolo, že jo, ale asi už jsem na to moc starej či co. Nicméně byl to testík po anglicku "multichoice", takže to docela šlo, až na závěrečnou pasáž, kde se tvořily nejen celé věty, nýbrž celé odstavce na dané téma.

Druhá zkouška byla z předmětů s podivným názvem Diseno de Sistemas Informaticas para Internet (SSII), jehož jméno jsem si zapamatoval až po zkoušce. Obsahem předmětů bylo pouze XML a technologie na něm založené - XSD, DTD, XSL(T), XPath.

V kontrastu s tím, semestralka byl PHP + MySQL web. Takže to s tím XML nemělo nic společného. Výuka tohoto předmětů mi unikla, když si profesorka změnila rozvrh a už jsem je nenašel, později jsem zjistil, že změna kolidovala s jiným mým předmětem.

Abych přistoupil ke zkoušce, ráno v 8:30 jsem zjistil na vyvěšeném papíře, kde je zkoušková místnost. Celé to trvalo tři úmorné hodiny. Přesně to čeho jsem se hrozil. Bylo to ukrutně a nesmyslně dlouhé, s nutností psát jedno stránkové XML(XSD,XSL) dokumenty z hlavy, uf. Pak ještě druhá část psát HTML + PHP, opět zhruba čtyři str.

Na zkoušce hlídala profesorka na španělštinu, jinak učí třeba programovací jazyk C. Zeptal jsem se ji jak dopadla španělština, odvětila že "muy bien, no te preocupe". Takže se nebojím. I tahle zkouška snad bude OK, tvrdě sem se totiž učil :-)

Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)