Lezení v Měsíčním údolí u Poříčí nad Sázavou

Přidáno: 24.5.2011 | Datum akce: 21.5.2011
Autor: Vladimír Linhart
Fotografie: Vladimír Linhart | František Melán | Martin Linhart
Štítky: 2011 | Poříčí nad Sázavou
Náhled tisku

Sobota slibovala krásné počasí, vyrazili jsme tedy ve třech do oblasti, kterou Jirka znal, ale pro mě byla nová. Měsíční údolí u Poříčí nad Sázavou, bývalý lom.

Pár desítek kilometrů za Prahou, a jen díky minutí sjezdu jsme tam nebyli za půl hodiny, ale o chvíli později. Zajeli jsme až přímo pod skály lomu, kde se dá na malém plácku parkovat. Oblast je v malém zařízlém údolíčku plném chatek a rekreantů. Konopišťský potok se vine podél cesty. Hospoda je k dispozici u fotbalového hřiště.

Měsíční údolí u Poříčí nad Sázavou

Rozlezli jsme se na jedné pětce a pak pokračovali vylezením téměř všech šestek a pětek, kterých je k dispozici přes 10. Leze se po příjemné žule, většina cest je lehce poklopených. Občas něco spadne/vypadne, helmu doporučuji. Cesty jsou hodnocené měkce a šestky by jinde byly pětky. Ojištěno je přebohatě, takže ani méně výkonní a morálem nevládnoucí si zalezou dosyta. I my jsme byli spokojeni :-)

Zkusili jsme si i cestu Uzená kráva za 7, ale to už byla sedma poctivá a poslední krok jsem si vyseděl. A nakonec jen tak tak doskočil. Největší vedro jsme strávili v sektoru Garáž, kde je příjemný stín. Odpoledne do skal pere slunce a je pekelné vedro.

Na jeden den skýtá tato oblast dostatek prostoru. K dispozici jsou i cesty za 7 a víc. Prostoru u skal moc není, lezců poměrně ano.

Průvodce na lezci

Mapa


View Poříčí nad Sázavou, Lezení v Měsíčním údolí in a larger map
Měsíční údolí a Pořící nad Sázavou Měsíční údolí a Pořící nad Sázavou Měsíční údolí a Pořící nad Sázavou Měsíční údolí a Pořící nad Sázavou Měsíční údolí a Pořící nad Sázavou Měsíční údolí a Pořící nad Sázavou Měsíční údolí a Pořící nad Sázavou Měsíční údolí a Pořící nad Sázavou Měsíční údolí a Pořící nad Sázavou Měsíční údolí a Pořící nad Sázavou Měsíční údolí a Pořící nad Sázavou Měsíční údolí a Pořící nad Sázavou Měsíční údolí a Pořící nad Sázavou Měsíční údolí a Pořící nad Sázavou Měsíční údolí a Pořící nad Sázavou
Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)