Zima ještě neskončila!

Přidáno: 5.3.2010 | Datum akce: 4.3.2010
Autor: Martin Linhart
Fotografie: Martin Linhart | Robert Solich
Štítky: 2010 | Německo | Velký Javor
Náhled tisku

Climber Po oteplení, které k naší značné nelibosti postihlo střední Evropu koncem února, jsme se trochu obávali, zda bude ještě možné v letošním roce vyrazit na blízké šumavské ledy. Pro jistotu jsme si zjistili vývoj teplot na Velkém Javoru za poslední 3 týdny. Tabulka nás přesvědčila, že nepropálíme naftu nazdařbůh.

Volba padla trochu nestandardně na čtvrtek (4. března). A udělali jsme dobře. Sněžení bylo ohlášeno až na pátek a ochlazení přišlo už ve středu. Nádherný slunečný den v ledové stěně Velkého Javoru jsme si dokonale užili. Tentokrát jsme si vybrali těžší levý amfiteátr. Přímo v jeho středu vede přímá linie. Přibližně 50 metrů téměř po celou dobu v kolmici až k patě smrku, kde je stálé jištění (kombinace smyce a lana s mailonkou). Lajnu hodnotíme na WI 5. A jelikož byl led v dolní polovině trochu houbovitý, místy jsme se pěkně vybáli :-) Vrcholem cesty je lezení po volném rampouchu, který visí v posledních pěti metrech pod štandem. Cestu jsme z tréninkových důvodů šli tzv. expedičně – pěkně s batohy a vybudováním postupového štandu uprostřed.


Vláďa se chystá na ledopád na Velkém Javoru, 4.3.2010.

Po slanění jsme si vytáhli ještě jednu snazší 30 metrovou cestu. Celý den jsme byli v ledové stěně sami, takže neváhejte a využijte poslední příležitost pořádně zatrénovat v ledu …


♦ ♦ ♦

Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo.
Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)