Lomy nad Velkou

Přidáno: 4.1.2013 | Datum akce: 13.10.2012
Autor: Martin Linhart
Fotografie: Martin Linhart | Marta Léblová
Štítky: 2012 | Lomy nad Velkou
Náhled tisku

Climber Hodiny strávené na žlutých, modrých či růžových kamenech. Kurz lezení s instruktorem k Vánocům. Hlava vykroucená z hledání vypadlého barevného pásku … zima je pryč a jaro se chýlí ke konci. Už dávno se cítíte jako pravý lezec. Práskáte bez váhání šestky a nejednou jste si troufli i na sedmu. Tak co dál? Nedávno jste na záchodech zaslechli divné řeči o tom, že všichni opravdoví borci lezou venku. Je to vůbec možné? Vždyť je tam kolikrát hnusně! A může i pršet! Zaháníte kacířské myšlenky na výlet mimo město. Hlt ionťáku a jde se na to … lezete si v mírném převisu, nohy suverénně zakládáte do parádní strukturky. Najednou se ocitáte vedle umdlévajícího zpoceného borce, co se pokouší o vedlejší lajnu. V hale horko. Kapky potu vás míjejí jen opravdu těsně. Tak tohle ne! Zítra jedeme na skály!

♦ ♦ ♦

Vltavská žula je ideální terén pro začínající lezce. A Lomy nad Velkou kousek od Kamýku jsou volbou, která nadchne. Pohodová jízda po dálnici z Prahy na Příbram. Parkování přímo pod skalami. Minuta chůze po strmé stezce a jste v ráji. Malý ukrytý plácek s místem pro ohniště mezi skalami. Lezci tu občas pořádají párty. Přinesou stolky, židličky, soudek … rozdělají oheň a vychutnávají si všeobecnou dobrou náladu.

Marta pod cestou Detonátor, Lomy nad Velkou

Cest na výběr je dost. Mezi ty opravdu hezké, technické a současně i lehké patří Detonátor (5) a Aktivátor (5+). Pro začátek jsou tu Kočička (5) nebo Dort (4+) na protější skále nebo Léto s Hipískem (5) na opačné straně lomu. Nejčastější klasifikace je šestková.

Skály jsou i v horkých letních dnech kryté korunami stromů a pokud zatoužíte po ochlazení, stačí seběhnout k autu, přejít silnici a skočit do Vltavy. Cesty jsou bohatě zajištěné, morál tu moc nevyzkoušíte, ale kdo chce, může potrénovat třeba zakládání vklíněnců.

♦ ♦ ♦

(GPS) Ke stažení je k dispozici soubor ve formátu *.gdb pořízený přístrojem Garmin eTrex 30, který obsahuje trasový bod s polohou skalní oblasti: trasový bod - Lomy nad Velkou.

Průvodce na lezci.

♦ ♦ ♦
Lomy nad Velkou Lomy nad Velkou Lomy nad Velkou Lomy nad Velkou Lomy nad Velkou Lomy nad Velkou Lomy nad Velkou Lomy nad Velkou Lomy nad Velkou Lomy nad Velkou Lomy nad Velkou Lomy nad Velkou Lomy nad Velkou Lomy nad Velkou Lomy nad Velkou
Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)