Queenstown a Arrowtown

Přidáno: 29.5.2011 | Datum akce: 8.2.2011
Autor: Jana Hábrová
Fotografie: Vladimír Linhart | Jana Hábrová
Štítky: 2011 | Arrowtown | Nový Zéland | Queenstown
Náhled tisku

Naším dalším cílem bylo město Queenstown, které je proslulé rozmanitou nabídkou adrenalinových aktivit. Podle vyprávění jsme si Queenstown představovali jako moderní velkoměsto, ale opak byl pravdou. Žije zde pouhých 8500 obyvatel, ale ulice byly přeplněné turisty, kteří sem přijeli užít si adrenalin. V několika informačních centrech je možné zaplatit si aktivity jako bungee jumping, jeskyňaření, lyžování, rafting, jízda rychlým člunem, seskok padákem nebo závěsné létání.

queenstown

My jsme bohužel po značných výdajích spojených s opravou automobilu neměli dost finančních prostředků a bez nich si toho v Queenstownu moc neužijete. Jedna z mála možností něco vidět zdarma je asi hodinový výstup na vrchol Lomond Cres, odkud je krásný výhled na město, jezero a okolní kopcovitou krajinu. Nakonec jsme si i ten adrenalin užili, když jsme se načerno svezli gondolou zpět dolů, a využili tak znalostí poměrů z Rotorui. Podél jezera se táhnou queenstownské zahrady, kde je možné zahrát si frisbee golf. Na to jsme ale taky neměli, tak jsme se v zahradách jen procházeli a obdivovali obrovské stromy.

Po krátké návštěvě knihovny a supermarketu jsme se s Queenstownem rozloučili a jeli se podívat do nedalekého Arrowtownu. Toto městečko vzniklo v roce 1860 v době zlaté horečky, když bylo v udolí řeky Arrow objeveno zlato. Dodnes jsou tu zachovány původní dřevěné a kamenné budovy. Zajímavostí je původní čínské sídliště. Na informačních tabulích jsme si přečetli o nelehkém životě čínských zlatokopů a prohlédli jsme si neuvěřitelně malé domečky, ve kterých žili.

arrowtown

Cestou z Arrowtownu směrem do Cromwellu jsme se zastavili u mostu Kawarau, kde vznikl bungee jumping a stále se tam skáče. Už bylo pozdě odpoledne, tak jsme žádné skoky neviděli, ale aspoň jsme si v klidu mohli prohlédnout most a údolí řeky Kawarau. Chtěli jsme si najít práci, ale o tom až v dalším článku.

koupani pred queenstownem jezero pred queenstownem jezero pred queenstownem queenstown queenstown queenstown gondola queenstown gondola queenstown gondola queenstown gondola queenstown gondola queenstown park queenstown park arrowtown arrowtown arrowtown arrowtown bungee u Kawarau bungee u Kawarau
Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)