San Pedrito - ráj packageů

Přidáno: 5.2.2006 | Datum akce: 31.1.2006
Autor: Vladimír Linhart | Martin Linhart
Fotografie: Vladimír Linhart | Martin Linhart
Štítky: 2006 | Antofagasta | Chile | Jižní Amerika | San Pedro de Atacama | Tatio | Valle de la Luna
Náhled tisku

Martin s Vladimírem na skalním výběžku nad Valle del Muerte během package do Valle de la Luna, Chile, 1. února 2006 Z pacifických pláží La Sereny jsme se s myšlenkou na slezení vulkánů v okolí San Pedra de Atacama přes noc posunuli směrem na sever do Antofagasty. Samostatnou kapitolou naší cesty po Jižní Americe měla být návštěva Evropské jižní observatoře El Paranal vzdálené asi 160km jižně od Antofagasty. Jelikož se jedná o velmi odlehlé místo, bylo nezbytné půjčit si auto. Našli jsme si půjčovnu v naší cenové kategorii. Jelikož jsme asi příliš mnoha lidem popřáli štěstí, nezbylo už žádné pro nás! Kreditní karta bohužel nevyhovovala náročným požadavkům místních provozovatelů a tak jsme se se slzou v oku rozloučili i s El Paranalem :-(

Gejzíry El Tatio (4300m), Chile, 5. února 2006 Rozlámaní neúspěchy jako studentská pečeť jsme ihned opustili toto nevlídné město. Maje 4 dny bez programu, po kterých přijedou Eva s Milenou, zvolili jsme turisty prolezlé San Pedro, snad jediné možné východisko z naší mizérie.

Den po příjezdu jsme si zařídili náš první PACKAGE. Výlet do Valle de la Luna (měsíční údolí). Kolem 16 hodiny jsme sedli do příjemně klimatizovaného jeepu a rozjeli se objevovat krásy okolní pouště. Každých deset minut nám řidič zastavil, abychom mohli vše důkladně ofotit a stočit. Výlet za západem slunce vrcholil na písečné duně, po které se proháněl vítr o rychlosti orkánu, aby se spolu s pískem pomazlil s naší citlivou elektronikou a optikou. Přístroje však svoji práci odvedly i přes hlasitý skřípot.

Kostel ze 17. století v San Pedro de Atacama, Chile, 5. února 2006 Večerní San Pedro zrovna slavilo náboženskou fiestu a na náměstí Plaza de Armas tančilo asi šest skupin. Každá měla svoji vlastní dechovou a bicí sekci a jelikož rejdily v těsné blízkosti, připadali jsme si jako na pouti.

Ráno druhého dne jsme se vydali do Bolívie, abychom opět pokusili štěstěnu, kterou jsme dosud příliš nezaměstnali. Zvolili jsme si 5960m vysoký vulkán Licancabur. O těchto třech dnech napíšeme až příště ...

V sobotu 4. února večer, zpátky v San Pedru, jsme přivítali Evu s Milenou. Hned na další ráno (vstávání ve 3:00) jsme objednali další PACKAGE všem! Nejvýše položené gejzíry na světě El Tatio. Do mlhy zahalené ráno nám připravilo pěknou podívanou na prýštící gejzíry ve vycházejícím slunci. Vykoupali jsme se v termálním jezírku a vše opět důkladně zadokumentovali.

Nyní už máme v kapse voucher na další PACKAGE - třídenní okruh po Bolivijském altiplanu ...

Napište nám
| | info@cumbres.cz
Sponzoři expedice 2006
www.tilak.cz

www.yate.cz

Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)