Pražské skalky - Braník, Šárka, Hlubočepy

Přidáno: 25.8.2013 | Datum akce: 14.8.2013
Autor: Vladimír Linhart
Fotografie: Vladimír Linhart
Štítky: 2013 | Branické skály | Divoká Šárka | Hlubočepské plotny
Náhled tisku

Branické skály

Během krátké večerní návštěvy sice stíháme přelézt jen dvě cesty v oblasti Převisy, ale i tak se nám tam s Jirkou lezení líbilo. Skála se dost láme a helma je dobrý nápad. 40metrová Anička (6) je o něco snazší, ale zábavná cesta. Rubikova kostka (5-) prověří, jak moc důvěřujete svým nohám. Cesty jsou velmi pěkně ojištěné, zhruba po dvou metrech; na Aničku si připravte 16 expresek. Lezení v Levé plotně sice nabízí dlouhé cesty, ale jsou vesměs lehké a sobě podobné, ideální pro začátečníky.

Příprava na Rubikovu kostku

Průvodce na Lezci

♦ ♦ ♦

Divoká Šárka

Na Šárce jsme lezli jen v oblasti Žabák přímo u cesty vedoucí podél potoka. Za teplých dnů se zde vyskytují zajímavé výhledy na sportující dívky. Přelezli jsme pár pětek a šestek. Občas bylo nutné dojistit vklíněncem nebo friendem, slaňák nahoře čekal. Skalka se občas láme, buližník v nás vyvolával touhu namágovat si, ale prý se to nemá a navíc jsme si mágo zapomněli.

Divoké slaňování

Průvodce na Lezci

A další průvodce se zakresleným rozložením skalek

♦ ♦ ♦

Hlubočepské plotny

Název sice říká plotny, ale do nich jsme se raději nepouštěli a lezli pouze v Pravé plotně nad tratí, kde je terén více členitý. Hodnocení je tady o něco drsnější než v předchozích dvou oblastech. I pětky dávají zabrat, zejména kvůli morálovosti jištění, lámavému terénu a občasné uklouzanosti. Friend se může hodit. Mojí nejoblíběnější cestou byla 20metrová "Železniční prostřední varianta" s obtížným krokem v dolní části. Zbytek cesty vede vzdušně u hrany, krásné výhledy. Helma se opět hodí. Je nutno též počítat, že zhruba každou půlhodinu metr od vás prosviští lokálka.

Pohled na oblast u trati

Průvodce na Lezci

♦ ♦ ♦
Převisy a Levá Plotna na Braníku Dolez Aničky po plotně na Braníku Stmívá se na Aničce na Braníku Nástup do Rubikovy kostky na Braníku Pohled na 20m stěnu kam se dolézá Železniční Prostřední Varianta v Hlubočepích Tady jsou pětky v Hlubočepích
Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)