Lezení v Mladé Boleslavi

Přidáno: 8.6.2010 | Datum akce: 5.6.2010
Autor: Vladimír Linhart
Fotografie: Vladimír Linhart
Štítky: 2010 | Mladá Boleslav
Náhled tisku

Celkem dlouho jsem věděl, že jsou v Mladé Boleslavi v parku Štěpánka za hotelem Koliba malé skalky. Jejich skutečný potenciál jsem však objevil až nyní. Oblast nabízí mnoho možností bouldrování, včetně převislých pasáží. I lezení s lanem je možné. Skalky jsou v příjemném stínu okolních stromů a tak se dá lézt i za horka. Materiálem je pískovec, který někde dost sype, ale nejvíce lezená místa jsou pevná. Magnézium se podle bílých stop používá, dá se bez něj, ale aspoň se podle něj dají snadno nalézt lezené cesty. Velikostně jde o malou oblast, není ovšem prakticky vůbec navštěvovaná. Půl dne je tu možné strávit s přehledem.

Celá oblast se dá rozdělit na dvě části.

Bouldrová

Výškově dosahuje zhruba pěti metrů. Na zemi nečíhají žádné kameny ani jinak členitý terén. Bouldermatka není potřeba. Většina bouldrů je horizontálních. Rozsah obtížností potěší všechny výkonnostní skupiny. Odhadem jsou k dispozici desítky bouldrů.

Pozice na mapě

♦ ♦ ♦

Několik horizontálnich cest v různých výškách Parádní spoďák v levé části a spousta dalších možností ... Převislý sektor se silovými bouldry. Převislý sektor se silovými bouldry - foceno z boku.

Zajištěná

Skalky mají až 7 metrů, zajištěny jsou jen některé. Kruhy jsou zřetelně vidět. Někdy je k dispozici i slaňák, případně lze použít strom. Jištění je staré a rezavé, zdá se ale důvěryhodné. Pod skalami je většinou nízká vegetace (kapradí) a klíšťata. Tato část je skoro nevyužívána (oproti bouldrové části), ale i přesto tu lze pěkně zalézt, obzvláště když máte málo času nebo si chcete písek teprve osahat, k čemuž postačí i místní kratší cesty.

Pozice na mapě

♦ ♦ ♦

Zajímavá skalka se slaňákem v horní části Nalevo od předchozího obrázku. Vpravo stále skalka z prvního obrázku Zde se nachází několik cest jistitelných přes strom Levá část sektoru.

Komentáře

blog comments powered by Disqus
Napište nám
| | [email protected]
Novinky  

12.12.2019 Cusco a Posvátné údolí

29.11.2019 Patagonií do Ushuaia

25.11.2019 Fitz Roy

25.11.2019 Perito Moreno

15.11.2019 Bariloche - jezera

10.11.2019 Okolí Mendozy

1.11.2019 Demonstrující Santiago

Reklama
Kurz instruktora lezení

Kurz pro budoucí instruktory lezení na umělých stěnách

Hrvatska.sk

Dovolené v Chorvatsku za skvělé ceny.

© Las Cumbres (2005 — 2019)