Konečně ve skalách!

Přidáno: 12.5.2009 | Datum akce: 9.5.2009
Autor: Martin Linhart
Fotografie: Martin Linhart
Štítky: 2009 | Kaitersberg | Německo
Náhled tisku

Climber Druhý květnový a současně i prodloužený víkend jsme se rozjeli do skal (Láďa, Martin, Vláďa a Fanda). V pátek 8. května byl sraz u benzinové pumpy před hraničním přechodem Sv. Kateřina.

Láďa leze cestu Kir Royal 7+ v oblasti Kaitersberg, Bavorský les, Německo, 8.5.2009. Přestože je spousta krásných lezeckých oblastí v ČR, volba padla na německou oblast Kaitersberg v Bavorském lese. Láďa jí nedávno "objevil" a nikoho z nás nemusel přemlouvat. S nadšením jsme souhlasili.

Za hraničním přechodem, který naštěstí nemohou používat kamióny, jsme nejprve projeli městečka Geleitsbach, Rittsteig a Neurittsteig, než jsme se dostali na křižovatku ve tvaru písmene "T". Zde je dobré odbočit vlevo a pokračovat na Buchetbűhl a Engelshűtt. Přibližně uprostřed obce Engelshűtt jsme to řízli pro změnu vpravo na obec Arrach. V Arrachu se hlavní křižovatka projíždí přímo rovně. Dobrým orientačním bodem je železnice (200 metrů za křižovatkou). Přibližně 500 metrů za železničním přejezdem na samém konci obce je prudce stoupající odbočka vpravo. Tam je třeba zatočit. Pak už jen serpentinami přes Drittenzell pořád vzhůru (od státní hranice kolem 15km). Na konci cesty je malé parkoviště pro cca deset aut (790m).

Bágly nahodit a jde se šlapat! Přímo z parkoviště vede vpravo stezka, která postupně, kolem pramene, stoupá až na hřeben Kaitersbergu do výšky 1030m (30 min). Přímo u skalního sektoru Rauchrőhren je hlavní rozcestník turistických tras (např. na Velký Javor vede 16,5km dlouhá stezka).

A právě v sektoru Rauchrőhren jsme naší lezbu rozjeli. V uctivé vzdálenosti jsme prošli kolem cest Barracuda 11-/11 a Head & Shoulders 10-/10. Pro začátek trochu skromnosti. Rozlezení jsme dali na Rűbe (6-) a Moonlight (6). Následovalo lezení v sektorech Steinturm (vrcholový kříž - Steinbűhler-Gesenke 1044m), Crash Test Block, Rauchwande a Grosse Rauchwand. Láďa si zkoušel OS přelezy cest 8- až 8, my ostatní jsme se drželi o stupeň až dva níže :-)

Oblast Kaitersberg je parádní - nádherné rozhledy na šumavské hřebeny, skvělá skála se spoustou výborně odjištěných cest. Najdete tu plotny, lišty i stropy, jen si vybrat.

Lezecké průvodce oblasti Kaitersberg:

Pozor na omezení lezení v Kaitersbergu z důvodu ochrany příprody - více informací na Lezci!

Vláďa, Martin, Láďa a Fanda v lezecké oblasti Kaitersberg, Bavorský les, Německo, 8.5.2009.

Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)