Mistrovství světa v cyklistice - Single speed

Přidáno: 14.11.2010 | Datum akce: 26.10.2010
Autor: Vladimír Linhart
Fotografie: Vladimír Linhart
Štítky: 2010 | Nový Zéland
Náhled tisku

Redwood forest v Rotorui je považován za jedno z nejlepších míst na světě pro cyklistiku na horských kolech. Je protkán desítkami cyklotras různých obtížností, trasy dosahují celkově stovek kilometrů. Proháníte se lesem mezi obřími kalifornskými sekvojemi, které zde díky sopečné půdě a vydatným srážkám rostou dvakrát rychleji než doma v USA. Není tedy divu, že se zde letos konalo mistrovství světa v cyklistice, a sice v disciplíně Single speed, kdy máte k dispozici jen jeden převod.

plechovky pilsner

Závod není myšlen úplně vážně a možná i proto přilákal téměř tisíc účastníků. Většina závodníků ho absolvuje v převlecích, které jim často závod podstatně ztěžují. Nejlepší převleky byly - skupinka závodníku převlečená za plechovky piva s nápisem Pilsner, chlapík s diskokoulí na hlavě, chlapík a jeho kolo ve vojenském maskování, šmoula, atd. První tři závodníci vyhrávají povinné tetování, i dívky. Jeden z účastníků (Chris) s námi byl měsíc v hostelu a trénoval na závod. Měli jsme tak alespoň komu fandit, a když se převlékl za modrou vílu, byl snadno k rozeznání v početném davu. Závod měl tři kola v nesnadném kopcovitém terénu a zhruba 50 km.

vojak

My jsme měli to štěstí, že jsme se postavili u zpočátku mělkého brodu přes potok. Časem se prohluboval a stal se nebezpečným. Zhruba pětina závodníků v něm upadla a za ohlušujícího jásotu a podporování davu otřeseně pokračovali. Když se někdo rozhodl přes potok kolo přenést, krvežíznivý dav ho vybučel :-). Byli i tací, kteří se vrátili a potok překonali na kole. Chris se bohužel neumístil v první trojce, ale závod si užil a říkal, že na dalším jistě nebude chybět. Za pár dní si sbalil své kolo do přenosného obalu a vrátil se domů do podzimní Anglie.

smoula

♦ ♦ ♦

Průjezd závodníků v převlecích

Zpomalené pády do potoka

pad cernovlaseho Disko Stu pad Blond pad
Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)