Ledová stěna

Přidáno: 10.1.2009 | Datum akce: 10.1.2009
Autor: Martin Linhart
Fotografie: Martin Linhart
Štítky: 2009
Náhled tisku

Climber Nadšenci z Adrexu připravili ve Víru pravou lezeckou lahůdku. Ledovou stěnu – nebo chcete-li skálu. A jelikož jsme pod vánočním stromečkem našli i jeden párek nádherných lezeckých cepínů Petzl Quark, nebylo možné tuto atrakci ponechat bez povšimnutí!

Pohled na hlavní část ledové stěny ve Víru, 10.1.2009. Cestu do Víru jsme si prodloužili přes Kosmonosy. A pak už nemělo smysl vracet se na D1. Naše jízda tedy vedla přes Kolín, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou a Bystřici nad Pernštejnem. S kluky z Adrexu jsme se raději předem dohodli mailem, abychom nejeli takovou dálku zbytečně a na místě nezjistili, že je stěna plná a my budeme jenom koukat. Ubytování jsme si dohodli také předem - na Veselém Statku.

Hanička nás (Vláďa, Robert, Láďa a Martin) vyklopila a po večeři pokračovala na zkoušky do Brna. Bydlení zadara ve skromně zařízené nevytopené místnosti ve spacáku bylo skvělé, kromě Roberta, na kterého nezbyla postel a spal na zemi, nám nikomu zima nebyla a to venku panoval skutečný mráz. Teplota v noci padla na -17°C.

Ráno jsme celí natěšení vystartovali.

K dispozici jsme dali dva špagáty a začalo skvělé ledové lezení. Stěna se standardně neleze až nahoru ke kříži, ale přibližně do výšky 25-30 metrů. Ten den se sešlo pod stěnou obrovské množství lidí (64!), přesto jsme příliš nečekali a dobře zalezli.

Lezení jsme přerušili pouze vydatným obědem na statku.

Návštěvu ve Víru jsme ukončili skvělou večeří. Stravování ve Veselém statku bylo něčím unikátním – veliké porce, výborná chuť a zejména spousty skvělých historek, které nám servíroval majitel Karel Popelka. Moc děkujeme.

Ledová stěna ve Víru (lezci - Martin, Vláďa, Robert a Láďa), 10.1.2009.

Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)