"Ledová" sezóna 2010 začíná!

Přidáno: 10.1.2010 | Datum akce: 9.1.2010
Autor: Martin Linhart
Fotografie: Vladimír Linhart | Martin Linhart
Štítky: 2010 | Velký Javor
Náhled tisku

Climber Po zkušenostech z loňska, kdy jsme několikrát zajeli na Velký Javor (Grosser Arber - Německo) za skvělým lezením v ledu, jsem se už nemohl dočkat začátku sezóny v roce 2010. První víkend v novém roce jsem nedočkavě zajel zkontrolovat ledy nad Arbersee, ale kvalita nebyla valná. Pod ledem a místy i na něm tekla voda. Přes týden však mělo mrznout!


♦ ♦ ♦

Předpověď počasí a kalamita na silnicích v pátek 8. ledna nás nenalomila. V sobotu brzy ráno jsme vyrazili z Plzně. Jediná příhoda, která stojí za zmínku, byl můj zapomenutý sedák! Naštěstí bylo v Sušici otevřeno a mohl jsem si k hromadám vybavení, které se mi válí doma, přidat další kousek. Odlehčil jsem si o třináct set mincí a přes Hartmanice jsme pokračovali na Železnou Rudu.


Ledopády na Velkém Javoru, Grosser Arber, 9.1.2010.

Lezení bylo úžasné. V celém hlavním ledovém amfiteátru jsme byli celý den sami. Jedna skupinka lezců zůstala pod námi, kde se dá cesta dobře odjistit shora přes stromy. S Vláďou jsme si užívali budování cesty pěkně odspodu :-) Udělali jsme si 30 metrovou cestu uprostřed stěny a pak jsme několik dalších hodin lezli tu napravo, tu nalevo od ní.

Počasí vyšlo skvěle. Navzdory sněhové kalamitě v ČR, tady nespadla jediná sněhová vločka. Teplota se pohybovala mezi -10 a -11 °C (domácí teploměr zavěšený na stromě). Po šesti hodinách pod stěnou se začínalo pomalu stmívat. Poslední lezení vyšlo na mne. Nahoře jsem udělal dvoje hodiny a na jednom polovičním laně jsem cestou dolů vybíral všechna jištění a další zbytky železa.

Nabrali jsme směr domov.

Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo. Lezení v ledu - Velký Javor (Grosser Arber), Německo.
Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)