Testováno

Náhled tisku

Hodnocení a zkušenosti s produkty, které zde prezentujeme, jsou pouze našimi subjektivními názory. Neopíráme se o žádné vědecké metody testování či sofistikované vzorce přikládající každému zvolenému kritériu různou váhu. My jsme s výrobkem buď spokojení bez výhrad, spokojení s výhradami anebo nás jednoduše zklamal.

♦ ♦ ♦

Spacák Sir Joseph Looping 900

Přidáno: 10.04.2011
Autor hodnocení: Martin Linhart

Expediční spacák Sir Joseph Looping 900 (verze 190cm) jsem si pořídil po předchozích zkušenostech s nevalným spaním v chladnějších podmínkách. Představa probdělých nocí a kruté zimy před odjezdem do jihoamerických And mne přiměla utratit neuvěřitelných 11 tisíc Kč za spacák! Na podzim 2005 jsem stal majitelem pořádného spacího pytle.

Sir Joseph Looping 900 splnil veškerá má očekávání beze zbytku. Prošel se mnou několika výpravami do jihoamerických And, zimními bivaky v Tatrách, výstupy v Alpách i vyjížďkami za lezením ledů. Teplota venku padala pod -30 °C (ve stanu -18 °C). Bez následků jsem vyzkoušel i bivaky v teplotách okolo -20 °C. Mnohdy jsem mrazivé počasí hrubě podcenil a na výstup tzv. na lehko si nevzal ani karimatku. Pod spacák jsem pak hodil jen lana a malý batůžek. Looping 900 v kombinaci s dobrou karimatkou je v zimních podmínkách bezkonkurenční. Váha 1550g a úžasná schopnost komprese, kdy sbaleným spacákem ani zdaleka nezaplním spodek batohu, jsou už jen dalšími plusovými body. Po letech používání jsem přesvědčen, že uváděné teplotní údaje (komfort -11,4 °C / limit -19,3 °C) jsou podhodnocené! Hodnotu udávanou pro extrém -40,6 °C se neodvažuji pokoušet :-)

Často jsme se namačkáni ve třech (ve stanu pro dva) obávali, co udělá s našimi naloftovanými péřáky vlhkost. Nikdy jsem nezaznamenal ztrátu výhřevnosti vlivem vlhkosti (pravda je, že jsem se vždy snažil dlouhodobému používání péřového spacáku ve vlhku vyhýbat). Během cesty na Kavkaz jsme několik deštivých dní kempovali dole v údolí. Provlhlý pytel jsem zmuchlal a znovu rozbalil až na Prijutu 11. Zima mi nebyla. A když na moment vylezlo slunce, spacák velmi rychle proschl.


Poznámka na závěr: Looping 900 nelze používat jindy než v zimě. Občas používané označení „čtyřsezónní spacák“ bohužel neznamená, že jej lze používat po celý rok. Neposlouží dobře ani za vlahých podzimních či jarních večerů. Toto opravdu není pytel, který byste měli používat jindy, než v chladném zimním období, pokud se ovšem netoužíte probudit uprostřed noci zpocení jak vrata od chlíva …

Výsledek hodnocení: bezvýhradná spokojenost


♦ ♦ ♦

Spacák Hannah Fall

Přidáno: 5.04.2011
Autor hodnocení: Vladimír Linhart

Spacák jsem koupil za přibližně 1500 Kč v plzeňské pobočce firmy Hannah. Vybíral jsem hlavně podle váhy a slibovaného teplotního komfortu. Spacák Fall je určený do chladnějšího počasí podle jeho popisu - dolní komfort -3 °C (dle norem ČSN 80 4590 a ČSN EN 13537, nejnižší teplota, při které 180 cm vysoký muž sportovní postavy nebude pociťovat ve spacáku chlad). Výška i postava na mě sedí.

spacák hannah fall

Po vybalení doma mě překvapilo, jak málo/vůbec spacák loftuje (nafukuje se). Pak jsem odjel na Nový Zéland, kde jsem ho testoval v teplotách s minimem kolem 5 °C a navíc v autě a na matraci. Byla mi v něm krutá zima! A to ne jednou, ale pravidelně. Soudruzi z Hannahu asi někde udělali chybu. Spacák bych doporučil tak maximálně na léto, ale s vahou 1750 g to neudělám. Neměl bych soudit podle jedné zkušenosti, ale spacáky od Hannahu nebrat.

Výsledek hodnocení: zklamání


♦ ♦ ♦

Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)