Odkazy

Náhled tisku

Štyri zmysly Patagónie - Patagónia 2006

Celou řadu užitečných informací a tipů na cestu můžete najít na skvělých stránkách našich slovenských kolegů, kteří se vypravili do Jižní Ameriky o chvilku před námi :-) Jejich expedice nese jméno Štyri zmysly Patagónie (Patagónia 2006).


Na stránkách Ministerstva zahraničních věcí je možné získat aktuální informace o bezpečnostní situaci, adresy zastupitelských úřadů, informace o potřebných dokladech a další.

Ministerstvo zahraničních věcí

Domů ve zdraví - očkování na cesty

Vše o očkování, které je nezbytnou součástí prevence infekčních onemocnění, kterými se můžete při cestách do zahraničí nakazit, naleznete na těchto stránkách, které se zabývají problematikou cestovní medicíny a jsou určeny zejména pro turisty.


Jelikož Ojos del Salado a řada dalších krásných kopců leží v chilském hraničním pásmu, je pohyb horolezců omezen nutností získat povolení od příslušných orgánů státní správy v Santiagu (Dirección Nacional de Fronteras y Límites del Estadol). Povolení je vydáváno zdarma.

Dirección Nacional de Fronteras y Límites del Estado

Aventurismo - Ojos del Salado

Od 1. prosince 2004 je za výstup na Ojos del Salado a další hory v blízkém okolí nutné zaplatit poplatek společnosti Aventurismo, která získala koncesi na dobu padesáti let na správu a údržbu celé oblasti. Společnost sídlí ve městě Copiapó.


Stránky našeho úspěšnějšího kolegy Ariana Lemala, se kterým jsme se seznámili při našem pokusu o výstup na Aconcaguu.

Arian Lemal - náš úspěšnější kolega z Aconcaguy

Armando Solorzano - hudebník ze Salvadoru, kterého jsme potkali na bolivijském Altiplanu

Multimediální prezentace Armanda Solórzana, úspěšného salvadorského hudebníka, který se s námi trmácel ve starém jeepu po deštivém bolivijském altiplanu.


Trekker.sk - zapisky z outdoorovych aktivit. Cestopisy, turisticke pochody, vysokohorska turistika, cykloturistika a speleologicke akcie. Stranka prinasa i recenzie zaujimavych publikacii a rady pre cestovatela ci turistu.

Webovky o outdoorových aktivitách.

denik ditete

Online deníček dítěte zdarma. Náš projekt. Vytiskněte si knihu!

Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)