Přípravy a rozpočet

Štítky: 2010 | Afrika | Keňa | Kilimandžáro | Mt. Kenya | Tanzanie
Náhled tisku

Rádi bychom Vám na této stránce přiblížili, na co všechno se snažíme pamatovat před odjezdem do Afriky, jaký, resp. jak naivní, jsme si stanovili rozpočet nebo i to odkud čerpáme informace. Předpokládáme, že po návratu dojde k jejímu kompletnímu přepsání. Afrika nás nejspíš velmi překvapí a veškeré plány, úspory a příprava budou …


♦ ♦ ♦

Sběr informací

Do Afriky, a to včetně turistických výstupů na oba námi vyhlídnuté vrcholy, jezdí každoročně mnoho českých turistů. Oblíbené jsou zejména zájezdy s cestovními kancelářemi, které vše zajistí a člověk je bez práce a starostí, tedy jen platí. Naše představa o cestě do Afriky je poněkud odlišná a chceme si veškeré zařizování, domlouvání a nezdary prožít pěkně na vlastní kůži.

Za základní vodítko považujeme informace na stránkách Ministerstva zahraničních věcí a web o zdravotních rizicích, nutných očkováních a radách z oblasti prevence chorob pro cestovatele – Domu ve zdraví. Také si s oblibou čteme v deníčcích předchozích horolezeckých či turistických výprav, ale informace o cenách a dopravě, které platily ještě loni nebo včera, mohou být během dneška zapomenuty. Však uvidíme …

Průvodce a mapy

Průvodce Lonely Planet - Kenya a Tanzania fall Klasicky s sebou bereme anglicky psané průvodce z edice Lonely Planet. Již roky nám slouží k základní místní orientaci a jako kondenzovaný přehled o místních zvycích, kultuře a atrakcích. Aktuální ceny poznáme na místě:

Horolezecký průvodce po východní Africe Dále jsme si pořídili horolezeckého průvodce po východní Africe "Kilimanjaro & East Africa. A Climbing and Trekking Guide" od Camerona M. Burnse (2. vydání) od vydavatelství The Mountaineers Books. Na cestu si vezmeme pravděpodobně jen potřebné vykopírované listy. Kniha obsahuje kromě popisů všech turistických a většiny horolezeckých tras na Kilimandžáro, Mt. Keňu, Mt. Meru a Rwenzoris i užitečné rady ohledně horolezectví v této části afrického kontinentu.

Doporučujeme shlédnout následující video o přípravě expedice na Kilimandžáro od Monty Pythonů :-) Velmi inspirující.


♦ ♦ ♦

Zastupitelské úřady

Již koncem loňského roku jsme se elektronicky na zastupitelském úřadě v Keni ujistili, že víza obdržíme až na místě a to jak při příjezdu do Nairobi, tak následně při přejezdu do Tanzanie.

Keňa

KEŇA

Velvyslanectví ČR v Keni
Embassy of the Czech Republic
Jumuia Place, Lenana Road, Nairobi

tel: 0025420/2731010,-11,-12
fax: 0025420/2731013
e-mail: nairobi@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/nairobi
Tanzania

TANZANIA

V Tanzanii nemá Česká republika svůj zastupitelský úřad a je tudíž nezbytné v případě potřeby kontaktovat výše uvedený úřad v Keni


♦ ♦ ♦

Doklady

Nepředpokládáme, že bychom si půjčovali vozidlo a tudíž si bereme jen platný cestovní doklad.


♦ ♦ ♦

Očkování a pojištění

Očkování Před odjezdem jsme se nechali za tučný peníz očkovat proti:

V otázce pojištění se opět spolehneme na naše členství v rakouském Alpenvereinu - Alpském klubu, který ve spolupráci s pojišťovnou Uniqa poskytuje pojištění nejen na pohybové a rizikové aktivity v horách. Věříme, že částka necelých 2000 korun za to stojí, pojištění je platné a především známé ve všech koutech světa.


♦ ♦ ♦

Rozpočet expedice

Po předběžných propočtech a na základě informací lidí, kteří mají něco podobného za sebou, si bereme přibližně 2000 dolarů na osobu. Pevně věříme, že podstatná část této sumy nám zůstane i po návratu, ale vstupy do národních parků, tzv. tips a další nepřehledné moře afrických poplatků nastražené na naivní Evropany a Američany, našim peněženkách jistě notně uleví.

Za letenky jsme prozatím vydali necelých 18.000,- korun a už teď se těšíme na finanční bilancování po návratu!


♦ ♦ ♦

Vybavení expedice "Afrika 2010"

Balíme si toho s sebou až běda a nemá smysl nyní vypisovat vše. Až po návratu se pokusíme zhodnotit, co bylo užitečné a co jsme naopak vlekli zcela zbytečně!

Napište nám
| | info@cumbres.cz
Reklama
© Las Cumbres (2005 — 2024)